W 2021 roku w Polsce jednoosobową działalność gospodarczą prowadziło ponad 125 tysięcy osób. To tyle, co ludność średniej wielkości miasta i dowód na to, że Polska przedsiębiorczością stoi. Wiele osób prowadzących własny jednoosobowy biznes pracuje z domu, a z klientami spotyka się na mieście np. w kawiarniach i restauracjach. Tymczasem wiele argumentów przemawia za tym, aby wynająć biuro nawet dla jednoosobowej działalności. Poznaj najważniejsze z nich.

Dom czy mieszkanie to nie jest biuro

Dlaczego warto wynająć biuro dla jednoosobowej działalności? Najważniejsze argumenty to:

  • możliwość oddzielenia życia prywatnego i rodzinnego od zawodowego – work-life balance to współcześnie konieczność. Nie da się na dłuższą metę efektywnie prowadzić biznesu w miejscu, gdzie prowadzimy życie domowe, gotujemy posiłki czy spędzamy czas z najbliższymi. Praca z domu ma jeszcze jedną wadę – nigdy nie wychodzimy z pracy, co nie wpływa pozytywnie na możliwość odpoczynku i regeneracji;
  • możliwość spotkań z klientami – posiadanie biura świadczy o naszym profesjonalizmie i tym, że poważnie traktujemy nasz biznes. Do domu nie zaprosimy klientów, a spotkania w kawiarni nie gwarantują odpowiedniego skupienia i poufności rozmów. Poza tym spotkania w kawiarni, jeśli odbywają się codziennie, to dodatkowy koszt, który może nawet przewyższyć cenę najmu biura;
  • reklama i otwarcie na tradycyjnych klientów – wiele osób cały czas woli osobiście przyjść do firmy niż załatwiać sprawy przez telefon i internet. Wynajmując biuro możemy ponadto umieścić szyld na witrynie lub reklamę na balkonie.

Niedrogie biura skrojone na potrzeby osób, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą w całej Polsce znajdziesz na stronie Paleta Biur.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.