Znalezienie odpowiedniego i komfortowego biura warto poprzedzić dokładnym rozpoznaniem. W końcu to miejsce w którym my, nasi pracownicy oraz klienci muszą się dobrze czuć. Dlatego decyzję należy przemyśleć. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze biura, tak, aby pasowało do prowadzonej przez nas działalności.

Dobrze dopasowane biuro

Wybierając biuro powinniśmy zadbać o dobrą lokalizację – tak, aby nasi klienci i pracownicy mieli do niego wygodny dostęp. Jeśli nasza firma działa w branży kreatywnej, a osoby, które zatrudniamy prowadzą aktywny tryb życia i lubią dojeżdżać do pracy na rowerze, warto pomyśleć o tym, aby w pobliżu biura znajdowały się ścieżki rowerowe. Jeśli natomiast zatrudniamy przedstawicieli handlowych kluczowa będzie dostępność miejsc parkingowych w okolicy.

W dobie koronawirusa coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną lub hybrydową – model, w którym pracownicy przez część czasu przychodzą do biura, a przez resztę pracują w domu. Wtedy warto pomyśleć czy naprawdę potrzebujemy biura np. na kilkanaście stanowisk, skoro na stałe używanych jest tylko kilka.

W zależności od modelu w jakim pracują nasi pracownicy powinniśmy rozważyć czy potrzebujemy miejsc do samodzielnej pracy i rozmów telefonicznych (coraz popularniejsze są wytłumione budki, w których można prowadzić wideokonferencje), sal konferencyjnych czy wreszcie przestrzeni rekreacyjnej, gdzie można spokojnie odpocząć.

Jeśli nasi pracownicy często odbywają spotkania z zewnętrznymi klientami ważnym kryterium będzie zaplecze gastronomiczne. W końcu czasem lepiej spotkać się na kawę lub biznesowy lunch poza biurem i tam dopinać kluczowe kontrakty.

W wybór biura warto zaangażować pracowników, przedstawiając im kilka lokalizacji i pytając ich co o nich sądzą. Wtedy będziemy mieli pewność, że jest to wspólny wybór i podniesiemy morale i zadowolenie zespołu.

Ważnym kryterium będzie również cena, powinniśmy wybrać takie biuro, na które będzie nas stać, a najlepiej – które na siebie zarobi.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.