Rynek nieruchomości stale się rozwija. Osoby, które poszukują przestrzeni biurowych do wynajęcia, mają do dyspozycji wiele różnych obiektów. Mimo tego, że rynek pierwotny stale zyskuje na popularności, to starsze biurowce również nie tracą na zainteresowaniu. Wiele firm decyduje się na wynajem starszych przestrzeni z uwagi na korzyści, które się z tym wiążą. Jakie są zalety starszych biurowców, komu i kiedy opłaca się je wynająć?

Przede wszystkim atrakcyjna cena

Przedsiębiorcy, którzy poszukują przestrzeni biurowej do wynajęcia, często mają wątpliwości do tego, czy starsze obiekty są wystarczająco atrakcyjne. Jednak jednym z kluczowych kryteriów podczas wyboru powierzchni jest oczywiście cena. Decydując się na wynajem starszego biurowca, właściciele firm często mogą liczyć na atrakcyjne stawki, które rekompensują ewentualne niedogodności.

Ma to ogromne znaczenie w kontekście całościowych kosztów związanych z utrzymaniem firmy. Co więcej, takie biura mają duży potencjał. Obawa o ich atrakcyjność jest uzasadniona, jednak taką przestrzeń również można urządzić według potrzeb czy upodobań w taki sposób, aby nie odbiegała funkcjonalnością od nowych biurowców.

Jakie są inne korzyści płynące z wynajmu starszych biurowców?

Cena to niewątpliwie jedno z najważniejszych kryteriów, które biorą pod uwagę przedsiębiorcy poszukujący biur do wynajęcia. Oprócz tego ważna jest jednak też funkcjonalność miejsca, w którym znajduje się obiekt. Nowoczesne biurowce zwykle zlokalizowane są w centrum miasta, a co za tym idzie klienci czy pracownicy, którzy muszą tam dojeżdżać, często są skazani na stanie w korkach. Co więcej, w centrum miasta trudno znaleźć parking, a dodatkowo miejsca parkingowe zazwyczaj są płatne.

Starsze biurowce często są oddalone od centrum i przynależą do nich duże obszary parkingowe, na których nie trzeba uiszczać opłat za pozostawienie samochodu. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla pracowników, ponieważ nie muszą się borykać z codziennym problemem z zaparkowaniem auta. Co więcej, klienci, którzy odwiedzają biuro, również mogą zostawić samochód pod budynkiem.

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.